Logo UP
Strona główna Rozpocznij studia Dlaczego UP Aktualności Informacje Dla prasy Kontakt
Struktura Uczelni
Na skróty...
Galerie zdjęć i filmy o Uniwersytecie
Wirtualny Spacer po obiektach Uniwersytetu
Nowa strona internetowa Uniwersytetu Pedagogiczneg
Informacje dla studentów

Od dnia 2 listopada 2016 r. informacje dla studentów publikowane są na nowej stronie internetowej Uniwersytetu Pedagogicznego
Przedłużanie ważności legitymacji studenckich i doktoranckich

W związku z modernizacją oprogramowania systemu OPTICAMP w dniach od 07.11.2016 r. do 10.11.2016 r. nie będzie możliwości dokonywania prolongaty studenckiej oraz doktoranckiej legitymacji elektronicznej.

Studentów oraz Doktorantów, którzy nie zdążyli przedłużyć swoich legitymacji, zapraszamy od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00-14.00, w piątki od 10.00-16.00 oraz dodatkowo w soboty (29.10 oraz 05.11) w godzinach od 9.00-14.00 do Uczelnianego Centrum Personalizacji - ul. Podchorążych 2, pokój 48a.Wykłady ogólnouczelniane dla studentów – semestr zimowy 2016/2017

Studenci, którzy mają w planie studiów w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/2017 zaplanowany kurs w formie wykładu ogólnouczelnianego, zobowiązani są do dokonania wyboru za pośrednictwem Wirtualnej Uczelni.

Zapisów należy dokonywać w dniach 12-23 października 2016 r.

W przypadku niewypełnienia grup, zostanie zorganizowana druga tura wyboru, w terminie 24-30 października 2016 r.

Wykaz kursów w formie wykładów ogólnouczelnianych zgłoszonych przez jednostki w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/17 dla studentów studiów stacjonarnych


Wykaz kursów ogólnouczelnianych w formie zdalnej zgłoszonych przez jednostki w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/17 dla studentów studiów niestacjonarnych


Wykaz wykładów ogólnouczelnianych w formie zdalnej zgłoszonych przez jednostki w semestrze letnim roku akademickiego 2016/17 dla studentów studiów niestacjonarnych, którzy w planach studiów mają zaplanowane 10 godzin wykładów
Informacja dla Doktorantów

Szanowni Doktoranci,

W roku akademickim 2016/2017 zapraszamy do skorzystania z poniższej oferty wykładów przygotowujących do egzaminu doktorskiego z dyscypliny dodatkowej (30h, 2ECTS):
Zapisy na w/w kursy odbywają się w jednostkach naukowo-dydaktycznych prowadzących dany kurs. Warunkiem uruchomienia kursu jest zebranie się grupy co najmniej 8 doktorantów. Proszę dokonywać zapisów w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 października 2016 r.Bezpłatne warsztaty języka gruzińskiego

Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne warsztaty języka gruzińskiego, które odbywać się będą w każdy poniedziałek, wtorek i piątek w godz. 17:00-18:30 w sali nr 347 (III p.) na Uniwersytecie Pedagogicznym przy ul. Podchorążych 2. Zajęcia rozpoczynają od 10 października b.r.

Zapisy odbywają się drogą elektroniczną kulturabg@up.krakow.pl
lub pod nr tel. 12 662 63 63

plakatSpotkanie z Panią Rosemary Garland Thomson

W dniu 23 września 2016 r. w Sali Konferencyjnej AGH przy współpracy Konsulatu USA oraz Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego odbyło się spotkanie z Panią Rosemary Garland Thomson, professor of Emory University in Atlanta.

Tematem przewodnim były prawa osób niepełnosprawnych, kultura i integracja. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Pedagogicznego oraz przedstawiciele innych krakowskich uczelni. Spotkanie poprowadziła Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Anna Siwik. Poruszone zostały tematy różnić kulturowych w postrzeganiu niepełnosprawności, nowoczesnych metod wspierania oraz problemy, z jakimi muszą zmierzyć się uczelnie. Profesor Thomson podzieliła się swoimi doświadczeniami oraz cennymi radami, które można zastosować przy wsparciu studentów niepełnosprawnych naszej Uczelni.


   

   
zdjęcia: Marek Lewkowicz, AGHTerminy kwaterowania w domach studenckich na rok akademicki 2016/2017

Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem kwaterowania w domach studenckich na rok akademicki 2016/2017.

Szczegółowe informacje: kwaterowanie_2016_2017Dni Otwarte w CSIR

Dyrekcja CSiR serdecznie zaprasza na zajęcia fitness oraz aquaaerobic. Od września rusza nowy grafik, a w nim nowość - zajęcia XCO z ciężarkami wypełnionymi krzemem.

Od 5 do 11 września w CSiR odbędą się dni otwarte. W tym czasie będzie zaproponowany bezpłatny udział we wszystkich zajęciach fitness i Aqua.

Szczegółowe informacje
Grafik Fitness, Grafik Aquaaerobic


Stypendia na rok akademicki 2016/2017

Dział Rekrutacji i Spraw Studenckich Uniwersytetu Pedagogicznego informuje, że przyjmowanie wniosków o stypendia socjalne, rektora dla najlepszych studentów oraz specjalne dla osób niepełnosprawnych na rok akademicki 2016/2017 rozpocznie się od 1 lipca 2016 r. Szczegółowe informacje i harmonogram dostępne są na stronie pomocy materialnej.Akademiki na rok 2016/2017

Studenci, którzy zostali przyjęci na I rok studiów stacjonarnych I stopnia lub jednolitych magisterskich oraz studenci lat starszych, którzy wcześniej nie złożyli podania o akademik, mogą ubiegać się o przyznanie prawa do zakwaterowania w Domu Studenckim w roku akademickim 2016/2017. W tym celu powinni w terminie od 13 do 22 lipca oraz od 1 do 26 sierpnia 2016 r. złożyć stosowne podanie.

Szczegółowe informacje na stronie pomocy materialnejStypendia ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017

Dział Rekrutacji i Spraw Studenckich Uniwersytetu Pedagogicznego informuje, że istnieje możliwość ubiegania się o stypendia ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017.

Szczegółowe informacje dla studentów
Szczegółowe informacje dla doktorantówBudżet Obywatelski Województwa Małopolskiego - głosowanie

Rozpoczęło się głosowanie mieszkańców Małopolski na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Małopolanie, którzy ukończyli 16 rok życia mogą – do dnia 6 lipca – wybrać spośród 152 zadań najlepsze ich zdaniem pomysły. Zwycięskie projekty zrealizuje Województwo Małopolskie. Za pośrednictwem strony internetowej www.bo.malopolska.pl  mieszkańcy Małopolski mogą oddać swój głos.
Lista  zadań, na które Małopolanie mogą zagłosować.

Zakończenie sezonu sportowego KU AZS UP

W klubie Prominent Klub Uczelniany AZS UP zorganizował uroczyste podsumowanie sezonu sportowego 2015/2016.

W minionym roku akademickim reprezentanci Uniwersytetu Pedagogicznego zdobyli 3 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski. W Akademickich Mistrzostwach Małopolski AZS UP wygrał rywalizację w kolarstwie górskim mężczyzn, piłkarki naszego klubu obroniły srebrny medal z zeszłego roku, a narciarki pomimo bardzo mocnej konkurencji zdobyły brązowy medal AMM.

Poza osiągnięciami sportowymi podsumowano turnieje oraz wyjazdy dla studentów i pracowników, organizowane wraz z Centrum Sportu i Rekreacji, jak również projekty międzynarodowe i krajowe, w których uczestniczy AZS UP i CSiR.

• Prezentacja
Galerie zdjęćfot. Aneta ZagórskaProjekt "od UKS-u do AZS-u"

W dniu 7 czerwca 2016 r. o godz. 19:45 na Miejskiej Hali Sportowej przy ZSM nr 1 w Mszanie Dolnej odbyło się wydarzenie "Od UKS-u do AZS-u", w którym udział wzięły sekcje siatkówki naszej Uczelni oraz zespoły męski i damski UKS-u Beskid Mszana Dolna.
 
Cały projekt powstał z inicjatywy KU AZS UP Kraków, głównym pomysłodawcą był Trener mgr Paweł Leja. Wydarzenie miało na celu promocję tego pięknego sportu w Mszanie.

 Konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu zamówień publicznych

Urząd Zamówień Publicznych, Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłaszają Konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu zamówień publicznych.

Konkurs będzie się odbywał w cyklu rocznym. Przedsięwzięcie to skierowane jest do absolwentów uczelni krajowych i  zagranicznych, którzy w roku ogłoszenia Konkursu oraz w ciągu dwóch lat kalendarzowych poprzedzających ten rok obronili prace magisterskie.

Termin nadsyłania prac w tegorocznej edycji Konkursu upływa z dniem 30 września 2016 r. Oceny prac oraz przyznania nagród i wyróżnień dokona Kapituła Konkursu.

W Konkursie przewidziano nagrody pieniężne oraz wydanie drukiem najlepszej pracy. Regulamin Konkursu oraz wszelkie inne informacje i dokumenty są dostępne na stronach internetowych:
https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/przedsiewziecia-edukacyjne/konkurs-na-najlepsza-prace-magisterska-z-zakresu-zamowien-publicznych;
http://student.law.uj.edu.pl/~kpg/konkurs/;
http://www.krakow.rio.gov.pl/?c=553


Terminy składania wniosków o stypendia socjalne na rok akademicki 2016/2017

Informujemy, że przyjmowanie wniosków o stypendia socjalne na rok akademicki 2016/2017 rozpocznie się 1 czerwca 2016 r. i potrwa do 24 czerwca 2016 r. Wnioski będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–14.00 w pok. 14 i 15 przy ul. Podchorążych 2.

Studenci powinni odpowiednio wcześniej wystąpić do właściwych urzędów o stosowne dokumenty potrzebne przy składaniu wniosku, w tym przede wszystkim o zaświadczenia o dochodach z Urzędu Skarbowego, zaświadczenia o składkach zdrowotnych z ZUS-u (czas oczekiwania nawet do dwóch tygodni!!!), zaświadczenia o zasiłku chorobowym z KRUS-u i inne.

UWAGA: W tym roku wnioski o stypendia socjalne nie będą przyjmowane w październiku!!!

Szczegółowe informacje i harmonogram składania wnioskówAkademiki na rok 2016/2017

Przyjmowanie podań o przydzielenie prawa do zakwaterowania w domach studenckich na rok akademicki 2016/2017 rozpocznie się 30 maja 2016 r.

Podania należy składać w biurze Samorządu Studentów, pok. 48 B, ul. Podchorążych 2, w terminie od 30 maja do 17 czerwca 2016 r., w godzinach 9.00-14.00 (od poniedziałku do piątku). Studenci posiadający orzeczony stopień niepełnosprawności powinni składać podania bezpośrednio w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych.

Szczegółowe informacjeMiędzyuczelnianie Studia Podyplomowe NEUROLOGOPEDIA Z ELEMENTAMI AUDIOLOGII I FONIATRII – rekrutacja rozpoczęta

Rozpoczęła się rekrutacja na trzysemestralne, kwalifikacyjne studia podyplomowe prowadzone przez Zakład Neurolingwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej i Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego we współpracy z Wydziałem Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajęcia prowadzone będą przez pracowników naukowo-dydaktycznych Zakładu Neurolingwistyki UP, Katedry Neurologii CMUJ oraz Kliniki Otolaryngologii CMUJ.

Studia adresowane są do logopedów

Wykładane podczas studiów treści kształcenia w wymiarze 370 godzin zostały ujęte w trzy bloki tematyczne:

Neurologiczno-psychiatryczny, opracowany przez Katedrę Neurologii UJCM oraz Zakład Neurolingwistyki UP, obejmujący: wprowadzenie do neurologii, neurologię, neurologiczne aspekty starzenia, psychiatrię w neurologopedii.

Audiologiczno-foniatryczny, opracowany przez Katedrę Otolaryngologii UJCM, w skład którego wchodzą następujące moduły: zaburzenia słuchu i równowagi, zaburzenia narządu głosu, dysfagia.

Neurologopedyczny, opracowany przez Zakład Neurolingwistyki UP, obejmujący: neurolingwistyczne podstawy neurologopedii, neurologopedię wieku dziecięcego, neurologopedię osób dorosłych.

Zajęcia praktyczne w formie staży neurologopedycznych odbywać się będą w Klinikach UJCM.

Inauguracja zajęć: październik 2016 r.
Rekrutacja:

http://www.mckp.uj.edu.pl/?page_id=4229

https://www.erk.uj.edu.pl/studia/karta/studia_id/3625/tryb_ubiegania/s/nr_naboru/1IX edycja konkursu o Nagrodę Województwa Małopolskiego „Ars Quaerendi”

Samorząd Województwa Małopolskiego rozpoczął nabór wniosków w kolejnej już dziewiątej edycji konkursu o Nagrodę Województwa Małopolskiego „Ars Quaerendi” za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury, która przyznawana jest w trzech kategoriach: MISTRZ, UCZEŃ oraz PROJEKT. Nabór wniosków trwa do 30 maja br.

Sejmik Województwa Małopolskiego przeznacza corocznie na Nagrodę „Ars Quaerendi” łączną kwotę 175.000 zł. Laureaci konkursu w kategorii Mistrz otrzymują 6.000 zł, w kategorii Uczeń 4.000 zł, a zwycięskie projekty przedsięwzięć kulturalnych zostają nagradzane kwotą 25.000 zł.

Bliższe informacje na temat Nagrody znajdą Państwo w dołączonej ulotce, na stronach internetowych:
www.aq.malopolskanagroda.pl, http://bip.malopolska.pl/umwm/Article/get/id,1194509.html, skąd można pobrać regulamin z formularzem wniosku, oraz pod numerem telefonu: 12 63 03 439/340.


Podsumowanie Sezonu Sportowego KU AZS UP

Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Pedagogicznego zaprasza wszystkich studentów oraz pracowników Uczelni na imprezę podsumowującą działalność KU AZS UP w sezonie sportowym 2015/2016, która odbędzie się w dniu 8 czerwca 2016 roku o godz. 19.00.
 
PROGRAM IMPREZY:

19:00 - Oficjalne rozpoczęcie imprezy. Krótkie przemówienie Prezesa KU AZS UP dr. Łukasza Lica oraz zaproszonych osób. Rozdanie nagród dla najlepszych zawodników i zawodniczek z poszczególnych sekcji, a także zawodniczek i zawodników kończących studia licencjackie lub magisterskie na Uniwersytecie Pedagogicznym; podziękowania dla trenerów.
 
21:00 - Zabawa taneczna.
 
Zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy!

13 maja 2016 r. – dzień wolny od zajęć dydaktycznych


Zgodnie z decyzją Prorektora ds. Kształcenia dzień 13 maja 2016 r. (piątek) będzie wolny od zajęć dydaktycznych dla studentów studiów stacjonarnych.
Wybory kursów w Wirtualnej Uczelni

Szanowni Studenci!

W związku z koniecznością przygotowania kart okresowych osiągnięć studenta (kart egzaminacyjnych) do sesji letniej, przypominamy wszystkim studentom uczęszczającym w bieżącym semestrze na kursy ogólnouczelniane oraz kursy do wyboru o potwierdzenie swojego wyboru na Wirtualnej Uczelni w nieprzekraczalnym terminie do dnia  11 maja 2016 r. Potwierdzenie wyboru na Wirtualnej Uczelni jest warunkiem niezbędnym do otrzymania karty egzaminacyjnej do sesji letniej.

Potwierdzenia należy dokonać wchodząc na zakładkę „Wybory”. W przypadku wykładów ogólnouczelnianych należy wybrać przedmioty o łącznej liczbie punktów ECTS równej 2. Z grupy kursów do wyboru trzeba wybrać określoną ilość przedmiotów (wartość w kolumnie „liczba przed. do wyboru”).
Godziny rektorskie w związku z wyborami Władz Uczelni

Zgodnie z decyzją Prorektora ds. Kształcenia, w związku z wyborami Władz Uczelni, w następujących terminach będą godziny rektorskie:
 • 20 kwietnia 2016 r. (środa) w godz. 9.30-14.00
 • 27 kwietnia 2016 r. (środa) w godz. 9.30-14.00
Powyższa informacja dotyczy studentów studiów stacjonarnych.„Nauka – niemożliwe możliwym” – konkurs fotograficzny

W imieniu JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr. hab. Wiesława Banysia, Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem UŚ ogłasza otwarcie 6. Konkursu Fotograficznego pod hasłem przewodnim „Nauka – niemożliwe możliwym” w ramach projektu „Nauka w obiektywie”.

Konkurs jest adresowany do wszystkich pracowników i studentów uczelni oraz instytucji naukowych biorących udział w badaniach naukowych i interesujących się fotografią, która towarzyszy im w ich „przygodzie” z nauką. Wszystkie szczegóły dotyczące Konkursu i późniejszego Biennale Fotograficznego znajdują się na stronie Uniwersytetu Śląskiego: naukawobiektywie.us.edu.plIV edycja Stypendium im. Leopolda Ungera

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej ogłasza nabór wniosków do IV edycji ogólnopolskiego Stypendium im. Leopolda Ungera.

O Stypendium mogą się ubiegać młodzi dziennikarze i adepci dziennikarstwa – studenci wszystkich kierunków i stopni kształcenia do 35. roku życia, wyróżniający się wybitnymi osiągnięciami. Kapituła Stypendium, oceniając kandydatów, w szczególności bierze pod uwagę opublikowane w różnych rodzajach mediów tematy publicystyczne, pracę na rzecz mediów studenckich, współpracę z mediami internetowymi oraz udokumentowane publikacjami efekty staży dziennikarskich.

Termin składania wniosków upływa 30 kwietnia 2016 r., laureaci Stypendium zostają wyłonieni do 15 czerwca 2016 r. Więcej szczegółów, w tym regulamin i relacje z poprzednich edycji, można znaleźć pod adresem: www.stypendiumungera.umcs.plPowszechne dyktando z języka rosyjskiego

Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego, jak co roku, zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w „Powszechnym dyktandzie z języka rosyjskiego”.

Do napisania dyktanda może przystąpić każdy, jedyny warunek – z wiadomych względów – znajomość języka rosyjskiego. Dyktando rozpocznie się 16 kwietnia 2016 r. punktualnie o godz. 14.00 czasu polskiego, więc należy przyjść o 13.45. Nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Na dyktando należy zabrać jedynie długopis, specjalne arkusze zostaną rozdane.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie totaldict.ru. Serdecznie zapraszamy!

Przedłużanie terminu ważności legitymacji studenckich

W miesiącu kwietniu Uczelniane Centrum Personalizacji czynne jest:
 • poniedziałek – czwartek: 9.00–14.00
 • piątek: 10.00–16.00
 • sobota: 9.00–14.00


Praktyki w ramach programu Erasmus+

Biuro Nauki i Współpracy Międzynarodowej zaprasza studentów i doktorantów na rekrutację na wyjazdy stypendialne w ramach programu ERASMUS+ na rok akademicki 2016/2017 – praktyka.

Kwestionariusz zgłoszeniowy należy złożyć do 29 kwietnia 2016 r. Szczegółowe informacje i dokumenty dostępne są na stronie Biura.Spotkanie Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego

Zarząd Krakowskiego Koła Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego zaprasza na jubileuszowe spotkanie, które odbędzie się 6 kwietnia 2016 r. (środa) o godz. 17.00 w Instytucie Nauk o Informacji UP w Krakowie, ul. Podchorążych 2, sala 347.

Warsztaty zatytułowane „Wartości edukacyjne w powieściach Davida Williamsa” poprowadzą mgr Izabela Ronkiewicz-Brągiel oraz mgr Paulina Knapik.


Futsal CUP 2016

KU AZS Uniwersytetu Pedagogicznego we współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji UP w Krakowie zaprasza studentów oraz pracowników Uniwersytetu Pedagogicznego do wzięcia udziału w turnieju Futsal CUP 2016.

Regulamin zawodów oraz listę zgłoszeń można znaleźć na stronie AZS UP oraz na stronie Centrum Sportu i Rekreacji UP.

Poszukiwani NAJMILSI 2016

Studentko, Studencie! Jesteś Lubiany? Drzemie w Tobie potencjał? Lubisz świetną zabawę? Nie zastanawiaj się i zostań NAJMILSZĄSTUDENTKĄ / SUPERSTUDENTEM UP! Nie przegap okazji. Zostało już niewiele czasu. Czekamy na Ciebie!

24 marca 2016 r. – dzień wolny od zajęć dydaktycznych

Zgodnie z decyzją Prorektora ds. Kształcenia dzień 24 marca 2016 r. (czwartek) będzie wolny od zajęć dydaktycznych dla studentów studiów stacjonarnych.„Poznaj siebie, by być bliżej innych” – warsztaty w Krakowskim Instytucie Psychoterapii

Krakowski Instytut Psychoterapii zaprasza studentów na warsztaty pt. „Poznaj siebie, by być bliżej innych”. Spotkania odbędą się w weekend 9-10 kwietnia 2016 r. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązuje proces kwalifikacyjny. Szczegółowe informacjeSumer Work&Travel – program studencki Ambasady Stanów Zjednoczonych. Wyjedź do USA

Biblioteka Główna oraz Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych zapraszają na wernisaż wystawy pt. "Summer Work Travel" oraz spotkanie informacyjne dotyczące programu „Summer Work Travel”, którego  gościem będzie Konsul Generalny USA  Walter Braunohler z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.

Spotkanie odbędzie się 2  marca 2016 r. o godz. 13:00 w Audytorium Danka przy ul. Podchorązych 2.

  Wykłady ogólnouczelniane do wyboru dla studentów studiów I i II stopnia – semestr letni 2015/2016

Informujemy, że studenci studiów I i II stopnia, którzy mają w planie studiów w semestrze letnim roku akademickiego 2015/2016 zaplanowany kurs w formie wykładu ogólnouczelnianego, zobowiązani są do dokonania wyboru zajęć do dnia 4 marca 2016 r.

Zapisy na wykłady przyjmowane są w instytutach i katedrach, które organizują zajęcia. Jednostki te udzielają również informacji, czy wykład został uruchomiony oraz w jakim terminie i miejscu będą odbywać się zajęcia.

UWAGA!
Liczba miejsc na poszczególnych kursach jest ograniczona!

• Wykaz wykładów ogólnouczelnianychTurniej Badmintona

Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego zaprasza wszystkich studentów oraz pracowników Uniwersytetu Pedagogicznego do wzięcia udziału w Turnieju Badmintona organizowanym 24 lutego (tj. środa).

Miejsce rozgrywek: sala gimnastyczna ZSM nr 1 przy ul. Adama Mickiewicza 5. Zapisy od godziny 16:30.

Wyjazd na narty do Małego Cichego - koło Zakopanego

Dnia 27.02 (tj. sobota) Klub Uczelniany AZS UP organizuje wyjazd dla wszystkich studentów i pracowników UP do Małego Cichego - koło Zakopanego. Zbiórka o godz 7.30 na parkingu przy Budynku Głównym UP (ul. Podchorążych 2), powrót około godziny 18.00. Koszt dla studentów i pracowników Uniwersytetu Pedagogicznego to 70 zł.

Cena zawiera:

-przejazd
-całodniowy karnet
-obiad

Na miejscu do dyspozycji grupy będzie dwóch instruktorów narciarstwa (pracowników Centrum Sportu i Rekreacji UP), którzy będą służyć swoją wiedzą i przygotowaniem. Osoby spoza uczelni płacą 100% kosztów czyli 130zł. Ilość miejsc ograniczona. Ubezpieczenie we własnym zakresie.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia: 25 lutego, na dyżurach biura KU AZS UP. Potwierdzeniem udziału w wyjeździe jest wpłacenie zaliczki 35zł dla studentów i pracowników UP oraz 65zł dla pozostałych. Reszta kwoty płatna w dniu wyjazdu przy wejściu do busa.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy z przyczyn niezależnych od siebie lub jeśli liczba uczestników nie osiągnie zakładanego minimum.

Walentynkowe Dni Otwarte w CSiR

Centrum Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza wszystkich pracowników oraz studentów na walentynkowe dni otwarte. W ramach dni otwartych wszystkie zajęcia bezpłatne a dodatkowo super promocja 20% zniżki na wszystkie karnety Fitness i Aqua. Zapisy na zajęcia w recepcji klubu lub pon nr tel. 12 662 65 93.Ruszają treningi sekcji MTB!


Terminy treningów MTB:

2 kwiecień Las Wolski

16 kwiecień Dolina Sąspowska, Ojców

30 kwiecień 4 Doliny Podkrakowskie (Kluczwoda, Bolechowicka, Kobylańska, Będkowska)

7 maj Gorce - Turbacz

 
Terminy mogą się zmieni gdyż nie uwzględniają terminów ligi międzyuczelnianej (które nie są jeszcze znane). Zbiórka przed trenigiem o godzinie 8:30 pod budynkiem UP na ul. Ingardena 4.

Więcej informacji
Wielkie otwarcie Strefy Studenta

Studentko, Studencie! Zapraszamy na otwarcie Strefy Studenta w dniu 14 stycznia 2016 r. o godz. 11.00 (ul. Podchorążych 2, sala naprzeciwko portierni.) Przewidziane liczne nagrody, konkursy, a także świetna zabawa. Czekamy na Was!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku
Nabór do Grupy Teatralnej „Sztuka Gestu”

Uwaga zmiana terminu i miejsca spotkania!

Warsztaty teatralne ruszają 14 stycznia 2016 r. (czwartek) o godz. 20.00 w budynku Wydziału Sztuki UP przy ul. Mazowieckiej 43. Warsztaty poprowadzi reżyser krakowski Pan Wojciech Terechowicz. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie organizacyjne!

Grupa Teatralna Studentów „Sztuka Gestu” Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego ogłasza nowy nabór osób do Grupy Teatralnej i zaprasza wszystkich zainteresowanych i chętnych do wzięcia udziału w warsztatach teatralnych prowadzonych przez krakowskiego reżysera Pana Wojciecha Terechowicza.

Zapraszamy ludzi z pasją, zamiłowaniem do sztuki i teatru! Mile widziani Panowie i oczywiście Panie. W planie: dramat Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 516 546 482.

Za zmianę terminu i miejsca spotkania przepraszamy. Jest to zmiana jednorazowa.


ERASMUS+ rekrutacja na studia 2016/2017

Sekcja ds. Współpracy Międzynarodowej ogłasza rekrutację na studia w ramach programu Erasmus Plus na rok akademicki 2016/2017. Więcej informacji: www.bwm.up.krakow.plWarsztaty „Dobrostan Umysłu”

Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego serdecznie zaprasza na warsztaty „Dobrostan Umysłu”. Warsztaty odbędą się w środę, 13 stycznia 2016 r. o godz. 17.00 na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, w sali 344.

Spotkanie poprowadzą członkowie Fundacji Ochrony Zdrowia i Dobrostanu Psychicznego Dzieło Umysłu oraz Mateusz Biernat z Biura ds. Osób Niepełnosprawnych UP. programWyjazd stypendialny do Izraela w ramach programu ERASMUS+

UWAGA! Przedłużamy termin zgłoszeń!

Sekcja ds. Współpracy Międzynarodowej zaprasza na wyjazdy stypendialne do Izraela w ramach programu ERASMUS+ na semestr letni roku akademickiego 2015/2016 – studia. Kwestionariusze zgłoszeniowe należy złożyć do 15 stycznia 2016 r. WięcejSTYPENDIA

Stypendia socjalne na rok akademicki 2015/2016

(sprawdź po numerze albumu)

Zwiększenia z tytułu zamieszkania na rok akademicki 2015/2016
(sprawdź po numerze albumu)

Stypendia specjalne dla osób niepełnosprawnych na rok akademicki 2015/2016

(sprawdź po numerze albumu)Oficjalny komunikat Uczelni w sprawie stypendiów

Szanowni Studenci, w związku z awarią nowego systemu informatycznego Uczelni powstało opóźnienie w wygenerowaniu niektórych list stypendialnych. Informujemy, że na dzień dzisiejszy stypendia zostały przyznane wszystkim osobom, które spełniały kryteria.

Stypendia są wypłacane sukcesywnie. Obecnie wypłaciliśmy:
 • wszystkie rodzaje stypendiów dla doktorantów,
 • jednorazowe zapomogi dla wszystkich studentów
 • wszystkie stypendia specjalne przyznane osobom niepełnosprawnym
Przygotowane są do wypłaty kolejne stypendia: socjalne i Rektora. Zapewniamy Państwa, że sprawa wypłaty stypendiów jest dla naszej Uczelni priorytetowa. Za zaistniałą sytuację jeszcze raz przepraszamy wszystkich naszych Studentów i bardzo prosimy o wyrozumiałość.

Rzecznik Prasowy Uczelni
Iwona TomasikERASMUS+ INFO DAY 2015

Sekcja ds. Współpracy Międzynarodowej zaprasza studentów Uniwersytetu Pedagogicznego do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym INFO DAY, które odbędzie się 3 grudnia 2015 r. w Audytorium im. prof. Danka (budynek główny UP, ul. Podchorążych 2) w godz. 11.00-13.00.WAMPIRIADA - jesień 2015
INTERSTUDENT 2015

Do 7 grudnia 2015 r. można zgłaszać kandydatów do 6. edycji konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Konkurs organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy w ramach programu „Study in Poland”. Organizatorzy chcą nagrodzić zagranicznych studentów, którzy budują współpracę między kulturami i wzbogacają polskie środowisko akademickie.

Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy.

Ankieta konkursowa (DOC, PDF)

Więcej na stronie www.studyinpoland.pl/interstudentNabór do I edycji rządowego programu pn. „Studia dla wybitnych”

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłasza nabór do programu rządowego pod nazwą „Studia dla wybitnych”. Wniosek o zakwalifikowanie do programu należy składać w terminie do 31 marca 2016 r. Szczegółowe informacjeTrzecia edycja konkursu literackiego „I kto to napisał…”

Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego już po raz trzeci zaprasza do udziału w konkursie „I kto to napisał”.

Tegoroczna edycja poświęcona będzie „książkom zakazanym”, czyli literaturze, która na przestrzeni dziejów była objęta cenzurą polityczną, moralną lub obyczajową. Publikacje, na które kiedyś patrzono nieprzychylnym okiem, palono na stosach lub symbolicznie zakuwano w łańcuchy, przetrwały, a dziś często są literackimi klasykami...

Każdego dnia na profilu Biblioteki Głównej na Facebooku pojawiać się będzie jeden cytat. Zadaniem uczestników jest odgadnąć, z jakiego tekstu on pochodzi.

Konkurs trwa od 16 listopada do 12 grudnia 2015 r. Szczegóły i regulamin na profilu Biblioteki. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Program MOST – rekrutacja na semestr letni 2015/2016

Od 31 października do 30 listopada 2015 r. trwać będzie rekrutacja do programu MOST na semestr letni roku akademickiego 2015/2016.

MOST to program mobilności studentów i doktorantów. Adresowany jest do studentów I i II stopnia studiów oraz jednolitych studiów magisterskich, a także uczestników studiów doktoranckich. System mobilności ma na celu poszerzenie możliwości kształcenia się poprzez odbywanie semestralnych lub rocznych studiów w innym uniwersytecie niż macierzysty. W programie MOST zrzeszonych jest 29 polskich uczelni. Oferta obejmuje ponad 400 kierunków i specjalności. Wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.most.amu.edu.pl.

Wykłady ogólnouczelniane do wyboru dla studentów studiów I i II stopnia

Informujemy, że studenci studiów I i II stopnia, którzy mają w planie studiów w semestrze zimowym roku akademickiego 2015/2016 zaplanowany kurs w formie wykładu ogólnouczelnianego, zobowiązani są do wyboru zajęć do dnia 23 października 2015 r.

Zapisy na wykłady przyjmowane będą w instytutach i katedrach, które organizują zajęcia. Jednostki będą również udzielały studentom informacji: czy wykład został uruchomiony oraz w jakim terminie i miejscu będą odbywać się zajęcia.

UWAGA!
Liczba miejsc na poszczególnych kursach jest ograniczona!

• Wykaz wykładów ogólnouczelnianychInformacja o zanieczyszczeniu powietrza w Krakowie

W związku z utrzymującym się od kilku dni bardzo wysokim poziomem zanieczyszczenia powietrza (wysokie stężenie pyłów PM10, PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu), Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa wydało następujące zalecenia:

Osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenie powietrza: dzieci i młodzież poniżej 25 roku życia, osoby starsze i w podeszłym wieku, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego, chorzy na astmę, choroby alergiczne skóry i oczu, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu krwionośnego, osoby zawodowo narażone na działanie pyłów i innych zanieczyszczeń oraz osoby palące papierosy i bierni palacze, powinny podjąć następujące środki ostrożności:
 • unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni dla uniknięcia długotrwałego narażenia na podwyższone stężenia zanieczyszczeń,
 • ograniczyć duży wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni np. uprawianie sportu, czynności zawodowe zwiększające narażenie na działanie zanieczyszczeń,
 • osoby chore powinny zaopatrzyć się we właściwe medykamenty i stosować się do zaleceń lekarzy,
 • śledzić informacje na stronie www.malopolska.pl/powietrze o występujących przekroczeniach wartości dopuszczalnych stężeń zanieczyszczeń w powietrzu oraz o ryzyku wystąpienia takich przekroczeń.
O zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi i podjętych działaniach należy na bieżąco informować Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa
tel. 12 616 59 99, 12 418 67 70, fax 12 413 89 66, e-mail: czk@um.krakow.pl

Więcej informacji3 urodziny Radia Spektrum

Radio Spektrum jest studencką rozgłośnią radiową Uniwersytetu Pedagogicznego. Swoją działalność sprawuje nieprzerwanie od 2012 roku, angażując się nie tylko w życie Uczelni, lecz przede wszystkim w obszary dotyczące studentów.

Ekipę Radia Spektrum tworzy kilkunastu młodych ludzi, dla których pasja i możliwość rozwijania zainteresowań stanowią ważny element życia. Przebojowość oraz niegasnące poczucie humoru tworzy mieszankę wybuchową, z której powstają najciekawsze radiowe pomysły.

To właśnie dzięki takim pomysłom 22 października 2015 r. Ekipa Radia Spektrum, przyjaciele oraz sympatycy Radia mieli okazję wspólnie świętować 3 urodziny Radia Spektrum w Klubie Arka. Zgromadzeni goście bawili się przy muzyce serwowanej przez Dj’a Pepe oraz zaproszonych dj’ów. Podczas wspólnej imprezy odbyły się m.in. liczne konkursy, prezentacja zespołu radiowego oraz ciekawostek z funkcjonowania rozgłośni. Zabawa trwała do białego rana, w końcu 3 urodziny obchodzi się raz w życiu!Zimowisko w Mszanie Dolnej

Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Pedagogicznego zaprasza wszystkie dzieci pracowników oraz studentów do udziału w zimowisku.

Zimowisko odbędzie się w terminie 16-22 stycznia 2016 r. w Mszanie Dolnej. Oferta obejmuje m.in. codziennie szkolenie narciarskie prowadzone przez profesjonalną kadrę oraz pracowników Centrum Sportu i Rekreacji. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie csir.up.krakow.pl w zakładce „Obozy i półkolonie”, można je uzyskać także pod numerem tel. 12 662 66 48.

Profinfo Biblioteka – dostęp testowy do wypożyczalni e-książek

Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego otrzymała dostęp testowy do platformy książek elektronicznych „Profinfo Biblioteka”. W fazie testów na platformie udostępnione zostały książki wydawnictwa Wolters Kluwer z dziedziny historii prawa, prawa administracyjnego, prawa konstytucyjnego, historii ustroju, zarządzania projektami.

Dostęp testowy umożliwia korzystanie z publikacji na urządzeniach mobilnych jak i na komputerach stacjonarnych. Zainteresowanych uzyskaniem dostępu prosimy o kontakt z Oddziałem Informacji Naukowej Biblioteki Głównej. Dostęp testowy do platformy „Profinfo Biblioteka” potrwa do 20 listopada 2015 r.Informacja o kredytach studenckich w roku akademickim 2015/2016

Do dnia 15 listopada 2015 r. studenci i doktoranci uczelni i jednostek naukowych mogą ubiegać się o niskooprocentowane kredyty studenckie. W grudniu 2015 r. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ustali maksymalną wysokość dochodu na osobę w rodzinie studenta uprawniającego do otrzymania kredytu studenckiego. W roku akademickim 2014/2015 dochód ten wynosił 2500 zł

Kredyty studenckie z dopłatą do oprocentowania z budżetu państwa zostały wprowadzone w 1998 roku jako element rozszerzenia dostępu do szkolnictwa wyższego. Kredyty te są udzielane przez banki komercyjne, z wykorzystaniem ich kapitału, co pozwala na efektywniejsze zwiększenie pomocy materialnej dla studentów i doktorantów. WięcejTreningi sekcji sportowych KU AZS UP

Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Pedagogicznego zaprasza wszystkich studentów i pracowników Uniwersytetu Pedagogicznego na treningi sekcji sportowych KU AZS UP. W szczególności zapraszamy studentów pierwszego roku!

Terminy i miejsca zajęć znajdują się na stronie internetowej AZS oraz w biurze KU AZS UP (ul. Podchorążych 2, pok. 48). Zapisy do sekcji podczas treningów.Rekrutacja do Radia Spektrum

W nowym roku akademickim Radio Spektrum poszukuje nowych, pozytywnych i kreatywnych osób, które chciałyby rozpocząć swoją dziennikarską przygodę. Oferujemy możliwość praktyki emisyjnej, pracy zespołowej oraz dołączenie do zgranej ekipy redakcyjnej. Nie wymagamy doświadczenia - w naszym radiu nauczysz się wszystkiego od podstaw! Liczą się chęci, zaangażowanie i optymistyczne nastawienie. Tutaj możesz rozwinąć swoje pasje, spróbować swoich sił w czymś zupełnie nowym. Nie zwlekaj i napisz do nas! SzczegółyZarządzenie w sprawie tworzenia, trybu rejestracji oraz zasad działania studenckich i doktoranckich kół naukowych

Zachęcamy do zapoznania się z zarządzeniem JM Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr. hab. Michała Śliwy w sprawie tworzenia, trybu rejestracji oraz zasad działania studenckich i doktoranckich kół naukowych. Zarządzenie, StatutBezpłatne studia

Informujemy, że w dniu 23 czerwca 2014 r. Senat Uniwersytetu Pedagogicznego podjął decyzję o niepobieraniu opłat od studentów studiujących na drugim i kolejnym kierunku studiów stacjonarnych oraz osób, które rozpoczną studia stacjonarne na drugim lub kolejnym kierunku od roku akademickiego 2014/15. InformacjaNowa ustawa o cudzoziemcach

Urząd do Spraw Cudzoziemców w ramach kampanii informacyjnej zaprasza do odwiedzenia strony internetowej poświęconej nowej ustawie o cudzoziemcach, m.in. zmianom w prawie, formom legalizacji pobytu, działalności gospodarczej i pracy czy sprawom dotyczącym nauki i studiowania. UlotkaWyszukiwarka połączeń

Informujemy o bezpłatnej wyszukiwarce połączeń fromAtoB, która pozwala na znalezienie najdogodniejszej formy dojazdu z punktu A do punktu B. Serwis porównuje wszystkie możliwe środki transportu, a także pomaga wyszukać najtańszą formę dojazdu do wybranego miejsca.Nowe zasady wystawiania faktur VAT

Kwestura Uniwersytetu Pedagogicznego informuje o nowych zasadach wystawiania faktur VAT za usługi edukacyjne. Szczegóły, Wniosek o wystawienie faktury

Zasady wystawiania faktur VAT za usługi edukacyjne

Informacja z dnia 21 września 2010 r. Zastępcy Kanclerza ds. Ekonomicznych - Kwestora Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w sprawie wystawiania faktur potwierdzających wniesienie opłaty za usługi edukacyjne. Więcej

Wniosek o wystawienie faktury za studiaBibliografia publikacji pracowników Uniwersytetu PedagogicznegoArchiwum informacji


Przyciski Intranet Książka telefoniczna Poczta Radio Spektrum EN RU UA BiP Facebook GoldenLine YouTube Twitter

Archiwum Społeczne Uniwersytetu Pedagogicznego
Projekty EFS
Konkursy
Przewody doktorskie
Wirtualna Uczelnia
Copyright Uniwersytet Pedagogiczny ©